Samyang, 1972 Yılında Kore’de yüksek kaliteli optik ürünleri üretmek amacıyla kuruldu. Sanayi’de Sağlık, sanayi, dürbün ve fotoğraf lensleri ile filtreleri üreten Samyang, Kapalı devre TV (CCTV) için de yüksek kaliteli optikler üretmeye devam ediyor.

Yaklaşık 10 yıl önce Samyang, lensler ve fotoğraf aksesuarları üretiminde uzmanlaşmaya giderken kendi markalarını piyasaya sundu ve kısa süre içerisinde Batılı ülkelerdeki pazarda büyük pay sahibi olmaya başladı.

Tüm büyük markalar için uyumlu olan yüksek kaliteli manuel lensleri ile protföyünü genişleten Samyang; balıkgözü lenslerden yüksek odaklı teelfoto zoom lenslere; Tilt-Shift lenslerden, VDSLR’ler için üretilen Video lenslerinin dışında kamera ve sinema lensleri üretmeye devam ediyor.

Samyang bu lenslerle yetinmeyip yeni lenslerini duyurmaya devam ediyor. Pazara hakim olmaya çalışan markaların özellikle Aynasız gövdelere yönelmelerini gözlemleyen Samyang, aynasız makineler için video ve fotoğraf lensleri duyurmaya ve üretmeye devam ediyor. 28 Nisan 2014’te 3 yeni lensini duyuracağını açıklayan Samyang, fotoğrafseverlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Güncel olan lenslerde Full Frame ve APS-C sensörlü gövdeler için üretilirken aynasız modellerde Olympus ve panasonic için ürettiği lenslere Fujifilm X Mount ve Samsung NX mount lensleri de eklerken, dünyada bir ilk oalrak pazara sunulan Sony A7/A7r ve yeni gelecek olan 4K video çekim özellikleriyle ses getiren Sony A7s modeli için Full Frame E Mount lensler duyurmaya devam ediyor.